ECJ-3YB2D153K
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
product image
ECJ-3YB2D153K Picture
SeekIC No. : 002944785 Detail
ECJ-3YB2D153K: CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-3YB2D153K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 0.015µF Voltage - Rated: 200V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 0.015µF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated: 200V
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-3YB2D153K
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.015F
Voltage - Rated 200V
Tolerance±10%
Lead Spacing-