ECJ-3YF1E155Z
CAP CER 1.5UF 25V Y5V 1206
product image
ECJ-3YF1E155Z Picture
SeekIC No. : 002937453 Detail
ECJ-3YF1E155Z: CAP CER 1.5UF 25V Y5V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-3YF1E155Z
Capacitance: 1.5µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Description
Voltage - Rated: 25V
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Capacitance: 1.5µF
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-3YF1E155Z
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.5F
Voltage - Rated 25V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
Lead Spacing-