ECJ-4YB1A476M
CAP CER 47UF 10V 20% X5R 1210
product image
ECJ-4YB1A476M Picture
SeekIC No. : 002934024 Detail
ECJ-4YB1A476M: CAP CER 47UF 10V 20% X5R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-4YB1A476M
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 47µF Voltage - Rated: 10V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X5R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X5R
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 47µF
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-4YB1A476M
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance47F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX5R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-