ECJ-4YB2A224K
CAP CER 0.22UF 100V 10% X7R 1210
product image
ECJ-4YB2A224K Picture
SeekIC No. : 002945363 Detail
ECJ-4YB2A224K: CAP CER 0.22UF 100V 10% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-4YB2A224K
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 0.22µF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 0.22µF
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-4YB2A224K
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance0.22F
Voltage - Rated 100V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-