ECJ-4YB2A474K
CAP CER 0.47UF 100V 10% X7R 1210
product image
ECJ-4YB2A474K Picture
SeekIC No. : 002945072 Detail
ECJ-4YB2A474K: CAP CER 0.47UF 100V 10% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-4YB2A474K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 0.47µF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Voltage - Rated: 100V
Capacitance: 0.47µF
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-4YB2A474K
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.47F
Voltage - Rated 100V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-