ECJ-4YF1H475Z
CAP CER 4.7UF 50V Y5V 1210
product image
ECJ-4YF1H475Z Picture
SeekIC No. : 002944759 Detail
ECJ-4YF1H475Z: CAP CER 4.7UF 50V Y5V 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-4YF1H475Z
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 4.7µF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 4.7µF
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-4YF1H475Z
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance4.7F
Voltage - Rated 50V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-