ECJ-5YF1V106Z
CAP CER 10UF 35V Y5V 1812
product image
ECJ-5YF1V106Z Picture
SeekIC No. : 002945052 Detail
ECJ-5YF1V106Z: CAP CER 10UF 35V Y5V 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-5YF1V106Z
Capacitance: 10µF Voltage - Rated: 35V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.175" L x 0.126" W (4.45mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Failure Rate: -
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Voltage - Rated: 35V
Capacitance: 10µF
Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Packaging: Cut Tape (CT)
Size / Dimension: 0.175" L x 0.126" W (4.45mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-5YF1V106Z
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 35V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-