ECJ-8YB1A106M
CAP CER 10UF 10V 20% X5R 1210
product image
ECJ-8YB1A106M Picture
SeekIC No. : 002945053 Detail
ECJ-8YB1A106M: CAP CER 10UF 10V 20% X5R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-8YB1A106M
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 10µF Voltage - Rated: 10V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X5R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.055" (1.40mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X5R
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Tolerance: ±20%
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 10µF
Thickness (Max): 0.055" (1.40mm)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-8YB1A106M
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX5R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-