ECJ-GVB1A106M
CAP CER 10UF 10V 20% X5R 0805
product image
ECJ-GVB1A106M Picture
SeekIC No. : 002944268 Detail
ECJ-GVB1A106M: CAP CER 10UF 10V 20% X5R 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-GVB1A106M
Capacitance: 10µF Voltage - Rated: 10V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X5R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X5R
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Tolerance: ±20%
Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance: 10µF
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-GVB1A106M
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX5R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-