ECJ-MFF1C106Z
CAP CER 10UF 16V Y5V 1206
product image
ECJ-MFF1C106Z Picture
SeekIC No. : 002961202 Detail
ECJ-MFF1C106Z: CAP CER 10UF 16V Y5V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-MFF1C106Z
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 10µF Voltage - Rated: 16V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.049" (1.25mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 16V
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 10µF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.049" (1.25mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-MFF1C106Z
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 16V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-