ECJ-RVB1H152M
CAP ARRAY 4CH 1500PF 50V 1206
product image
ECJ-RVB1H152M Picture
SeekIC No. : 002924833 Detail
ECJ-RVB1H152M: CAP ARRAY 4CH 1500PF 50V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-RVB1H152M
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ-R Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Frequency : 2300 MHz to 5875 MHz Capacitance: 1500pF
Voltage - Rated: 50V Dielectric Material: Ceramic
Number of Capacitors: 4 Circuit Type: Isolated
Temperature Coefficient: X7R Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): 0.033" (0.85mm)
Description
Voltage - Rated: 50V
Dielectric Material: Ceramic
Circuit Type: Isolated
Mounting Type: Surface Mount
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Number of Capacitors: 4
Series: ECJ-R
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max): 0.033" (0.85mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Capacitance: 1500pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-RVB1H152M
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance1500pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%