ECS-110.5-18-9
Crystals 11.059MHz 18pF ECS-3X9
product image
ECS-110.5-18-9 Picture
SeekIC No. : 001124701 Detail
ECS-110.5-18-9: Crystals 11.059MHz 18pF ECS-3X9
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-110.5-18-9
Mfg:
ECS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Frequency : 11.059 MHz Tolerance : 50 PPM
Frequency Stability : 50 PPM Load Capacitance : 18 pF
Termination Style : Radial Package / Case : Cylinder
Operating Temperature Range : - 10 C to + 60 C Dimensions : 3.2 mm Dia. x 10.5 mm L
Description
Packaging :
Frequency Stability : 50 PPM
Load Capacitance : 18 pF
Tolerance : 50 PPM
Termination Style : Radial
Package / Case : Cylinder
Operating Temperature Range : - 10 C to + 60 C
Dimensions : 3.2 mm Dia. x 10.5 mm L
Frequency : 11.059 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-110.5-18-9
VendorECS Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency11.0592MHz
Load Capacitance18pF
Package / CaseCylinder
PackagingBulk
Frequency Tolerance±50ppm
Mounting TypeThrough Hole
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C