ECS-240-16-7S-TR
Crystals CRYSTAL 24MHz
product image
ECS-240-16-7S-TR Picture
SeekIC No. : 001129969 Detail
ECS-240-16-7S-TR: Crystals CRYSTAL 24MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-240-16-7S-TR
Mfg:
ECS
Quick Details
Frequency : 24 MHz Tolerance : 30 PPM
Frequency Stability : 50 PPM Load Capacitance : 16 pF
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 12.5 mm x 4.6 mm
Operating Temperature Range : - 10 C to + 70 C Dimensions : 4.6 mm W x 12.5 mm L x 3.7 mm H
Packaging : Reel
Description
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 10 C to + 70 C
Packaging : Reel
Frequency : 24 MHz
Frequency Stability : 50 PPM
Tolerance : 30 PPM
Package / Case : 12.5 mm x 4.6 mm
Dimensions : 4.6 mm W x 12.5 mm L x 3.7 mm H
Load Capacitance : 16 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-240-16-7S-TR
VendorECS Inc. (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency24MHz
Load Capacitance16pF
Package / Case12.5mm x 4.6mm
PackagingDigi-Reel?
Frequency Tolerance±30ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C