ECS-3953M-100-AU-TR
Standard Clock Oscillators 10MHz 3.3V 5 X 7mm -55 to 125C
product image
ECS-3953M-100-AU-TR Picture
SeekIC No. : 001142654 Detail
ECS-3953M-100-AU-TR: Standard Clock Oscillators 10MHz 3.3V 5 X 7mm -55 to 125C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-3953M-100-AU-TR
Mfg:
ECS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : XO Package / Case : 7.5 mm x 5 mm
Frequency : 10 MHz Frequency Stability : 40 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 125 C Dimensions : 5 mm W x 7.5 mm L
Packaging : Reel Series : ECS3953
Description
Output Format :
Supply Voltage : 3.3 Volts
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Frequency : 10 MHz
Load Capacitance : 15 pF
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Product : XO
Package / Case : 7.5 mm x 5 mm
Dimensions : 5 mm W x 7.5 mm L
Frequency Stability : 40 PPM
Series : ECS3953
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-3953M-100-AU-TR
VendorECS Inc. (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency10MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current15mA