ECS-92.1-20-1X
Crystals 9.216MHz 20pF
product image
ECS-92.1-20-1X Picture
SeekIC No. : 001125648 Detail
ECS-92.1-20-1X: Crystals 9.216MHz 20pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-92.1-20-1X
Mfg:
ECS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Frequency : 9.216 MHz Tolerance : 30 PPM
Frequency Stability : 50 PPM Load Capacitance : 20 pF
Termination Style : Radial Package / Case : HC-49
Operating Temperature Range : - 10 C to + 70 C Dimensions : 4.65 mm W x 11.35 mm L x 13.46 mm H
Description
Packaging :
Tolerance : 30 PPM
Load Capacitance : 20 pF
Termination Style : Radial
Frequency : 9.216 MHz
Package / Case : HC-49
Dimensions : 4.65 mm W x 11.35 mm L x 13.46 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-92.1-20-1X
VendorECS Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency9.216MHz
Load Capacitance20pF
Package / CaseHC49/U
PackagingBulk
Frequency Tolerance±30ppm
Mounting TypeThrough Hole
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C