ECS-92.1-20-5P-TR
Crystals 9.216MHz 20pF
product image
ECS-92.1-20-5P-TR Picture
SeekIC No. : 001129998 Detail
ECS-92.1-20-5P-TR: Crystals 9.216MHz 20pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-92.1-20-5P-TR
Quick Details
Frequency : 9.216 MHz Tolerance : 30 PPM
Frequency Stability : 50 PPM Load Capacitance : 20 pF
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : HC-49/US
Operating Temperature Range : - 10 C to + 70 C Dimensions : 4.8 mm W x 13.2 mm L x 4.3 mm H
Packaging : Reel
Description
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 10 C to + 70 C
Packaging : Reel
Frequency Stability : 50 PPM
Tolerance : 30 PPM
Load Capacitance : 20 pF
Package / Case : HC-49/US
Frequency : 9.216 MHz
Dimensions : 4.8 mm W x 13.2 mm L x 4.3 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-92.1-20-5P-TR
VendorECS Inc. (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency9.216MHz
Load Capacitance20pF
Package / Case11.4mm x 4.8mm
PackagingDigi-Reel?
Frequency Tolerance±30ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C