ECS-.327-12.5-17X-TR
Crystals 32.768 KHz 12.5pF
product image
ECS-.327-12.5-17X-TR Picture
SeekIC No. : 001123743 Detail
ECS-.327-12.5-17X-TR: Crystals 32.768 KHz 12.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-.327-12.5-17X-TR
Mfg:
ECS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Frequency : 32.768 KHz Tolerance : 20 PPM
Load Capacitance : 12.5 pF Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 8 mm x 3.8 mm Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 3.8 mm W x 8 mm L x 2.5 mm H Packaging : Reel
Description
Frequency Stability :
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Frequency : 32.768 KHz
Load Capacitance : 12.5 pF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Tolerance : 20 PPM
Package / Case : 8 mm x 3.8 mm
Dimensions : 3.8 mm W x 8 mm L x 2.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-.327-12.5-17X-TR
VendorECS Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency32.768kHz
Load Capacitance12.5pF
Package / Case8.0mm x 3.8mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±20ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C