ED2-12TNJ
Low Signal Relays - PCB 12VDC PCB LATCH RELY
product image
ED2-12TNJ Picture
SeekIC No. : 002572575 Detail
ED2-12TNJ: Low Signal Relays - PCB 12VDC PCB LATCH RELY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ED2-12TNJ
Mfg:
NEC
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 12 VDC
Maximum Switching Current : 1 A Coil Type : Dual Latching
Power Consumption : 50 mW Termination Style : PCB Pins
Description
Contact Current Rating :
Coil Current :
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Coil Type : Dual Latching
Maximum Switching Current : 1 A
Coil Voltage : 12 VDC
Power Consumption : 50 mW