EG-2121CA200.0000M-LHPA
OSC 200 MHZ LVDS +-100PPM SMD
product image
EG-2121CA200.0000M-LHPA Picture
SeekIC No. : 003419097 Detail
EG-2121CA200.0000M-LHPA: OSC 200 MHZ LVDS +-100PPM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EG-2121CA200.0000M-LHPA
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: EG-2121CA Manufacturer: EPSON
Type: SO (SAW) Frequency: 200MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: LVDS
Voltage - Supply: 2.5V Frequency Stability: ±100ppm
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Packaging : Tray
Current - Supply (Max): 30mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height: 0.055" (1.40mm) Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Function: Tri-State (Output Enable)
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply: 2.5V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max): 30mA
Frequency Stability: ±100ppm
Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging: Bulk
Output: LVDS
Frequency: 200MHz
Height: 0.055" (1.40mm)
Type: SO (SAW)
Manufacturer: EPSON
Series: EG-2121CA
Parameters:
Technical/Catalog InformationEG-2121CA200.0000M-LHPA
VendorEpson Toyocom Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency200MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingBulk
Supply Voltage2.5V
TypeStandard
Frequency Stability±100ppm
Supply Current30mA