EJ161410S16
Electrical Enclosures 16 x 14 x 10" 316 SS W/PANEL
product image
EJ161410S16 Picture
SeekIC No. : 002692896 Detail
EJ161410S16: Electrical Enclosures 16 x 14 x 10" 316 SS W/PANEL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EJ161410S16
Mfg:
Hammond Manufacturing
  • Qty
  • 0~1
  • 1~2
  • 2~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Commercial Enclosures Type : Junction Boxes
NEMA Rating : 3R, 4, 12, 13 Outside Depth : 10 mm
Outside Height : 16 mm Outside Width : 14 mm
Panel Width : 12.88 mm Panel Height : 14.75 mm
Material : Stainless Steel Color : Natural
Ventilation : Available
Description
Product : Commercial Enclosures
Type : Junction Boxes
NEMA Rating : 3R, 4, 12, 13
Ventilation : Available
Color : Natural
Material : Stainless Steel
Outside Depth : 10 mm
Outside Height : 16 mm
Outside Width : 14 mm
Panel Width : 12.88 mm
Panel Height : 14.75 mm