EKMM251VSN102MR50S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 250volts 1000uF 30X50
product image
EKMM251VSN102MR50S Picture
SeekIC No. : 00777701 Detail
EKMM251VSN102MR50S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 250volts 1000uF 30X50
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKMM251VSN102MR50S
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~95
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 250 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Series : KMM Diameter : 30 mm (1.18 in)
Length : 50 mm Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Capacitance : 1000 uF
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 250 Volts
Length : 50 mm
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Diameter : 30 mm (1.18 in)