EKMM3B1VSN102MA60S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 315volts 1000uF 35X60
product image
EKMM3B1VSN102MA60S Picture
SeekIC No. : 00778551 Detail
EKMM3B1VSN102MA60S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 315volts 1000uF 35X60
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKMM3B1VSN102MA60S
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~93
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 315 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Series : KMM Diameter : 35 mm (1.38 in)
Length : 60 mm Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Capacitance : 1000 uF
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 315 Volts
Length : 60 mm
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Diameter : 35 mm (1.38 in)