EKY-500ELL272MM40S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 2700uF 18X40
product image
EKY-500ELL272MM40S Picture
SeekIC No. : 00717504 Detail
EKY-500ELL272MM40S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 2700uF 18X40
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKY-500ELL272MM40S
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 2700 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 18 mm Dia. x 40 mm L
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Dimensions : 18 mm Dia. x 40 mm L
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Packaging : Bulk
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance : 2700 uF