EKZH100ELL102MH15D
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10Volts 1000uF 0.2
product image
EKZH100ELL102MH15D Picture
SeekIC No. : 00716905 Detail
EKZH100ELL102MH15D: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10Volts 1000uF 0.2
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKZH100ELL102MH15D
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 8 mm Dia. x 15 mm L
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Packaging : Bulk
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 1000 uF
Dimensions : 8 mm Dia. x 15 mm L