EL100D10-24
Solid State Relays PM IP00 SSR 100VDC 10A21-27VDC
product image
EL100D10-24 Picture
SeekIC No. : 0091720 Detail
EL100D10-24: Solid State Relays PM IP00 SSR 100VDC 10A21-27VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EL100D10-24
Mfg:
Crydom
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 21 VDC to 27 VDC Load Voltage Rating : 3 VDC to 100 VDC
Load Current Rating : 10 A Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Output Device : MOSFET
Description
Package / Case :
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Output Device : MOSFET
Product Type : Industrial Mount
Mounting Style : Panel
Load Voltage Rating : 3 VDC to 100 VDC
Load Current Rating : 10 A
Control Voltage Range : 21 VDC to 27 VDC