EMC13DRTI-S93
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD
product image
EMC13DRTI-S93 Picture
SeekIC No. : 003029572 Detail
EMC13DRTI-S93: CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EMC13DRTI-S93
Configuration : IGBT-Inverter Card Type: Non Specified - Dual Edge
Gender: Female Number of Positions/Bay/Row: 13
Number of Positions: 26 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: -
Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)