EMC22DREN-S93
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET
product image
EMC22DREN-S93 Picture
SeekIC No. : 003053666 Detail
EMC22DREN-S93: CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EMC22DREN-S93
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 22 Gate-Emitter Leakage Current : 0.4 uA
Number of Positions: 44 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness: 30µin (0.76µm)
Flange Feature: -
Card Type: Non Specified - Dual Edge
Number of Positions: 44
Packaging: Tray
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)