EPM7128STC100-10F
IC MAX 7000 CPLD 128 100-TQFP
product image
EPM7128STC100-10F Picture
SeekIC No. : 003496738 Detail
EPM7128STC100-10F: IC MAX 7000 CPLD 128 100-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EPM7128STC100-10F
Quick Details
Series: MAX® 7000 Manufacturer: Altera
Programmable Type: In System Programmable Delay Time tpd(1) Max: 10.0ns
Available Set Gain : 12 dB Voltage Supply - Internal: 4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks: 8 Number of Macrocells: 128
Number of Gates: 2500 Number of I /O: 84
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 100-TQFP Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Description
Programmable Type: In System Programmable
Delay Time tpd(1) Max: 10.0ns
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Number of Macrocells: 128
Voltage Supply - Internal: 4.75 V ~ 5.25 V
Package / Case: 100-TQFP
Number of Logic Elements/Blocks: 8
Manufacturer: Altera
Series: MAX® 7000
Number of Gates: 2500
Number of I /O: 84
Parameters:
Technical/Catalog InformationEPM7128STC100-10F
VendorAltera
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Number of Macrocells128
Number of I /O84
Number of Logic Blocks/Elements8
Package / Case100-TQFP
Features-
Voltage5V
Memory TypeEEPROM
Delay Time tpd(1) Max10.0nS
PackagingTray
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names EPM7128STC100 10F