ERA-14EB104U
Thin Film Resistors - SMD Thin Film Resistor Chip12101/4W0.1%
product image
ERA-14EB104U Picture
SeekIC No. : 001431173 Detail
ERA-14EB104U: Thin Film Resistors - SMD Thin Film Resistor Chip12101/4W0.1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERA-14EB104U
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 100 KOhms Tolerance : 0.1 %
Package / Case : 1210 Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt)
Description
Temperature Coefficient :
Series :
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Dimensions :
Packaging :
Tolerance : 0.1 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt)
Resistance : 100 KOhms
Package / Case : 1210
Parameters:
Technical/Catalog InformationERA-14EB104U
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms100K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±0.1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case1210 (3225 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThin Film
Temperature Coefficient±25ppm/°C