ERA-14HD360U
Thin Film Resistors - SMD Thin Film Resistor Chip12101/4W 0.5%
product image
ERA-14HD360U Picture
SeekIC No. : 001436133 Detail
ERA-14HD360U: Thin Film Resistors - SMD Thin Film Resistor Chip12101/4W 0.5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERA-14HD360U
Quick Details
Resistance : 36 Ohms Tolerance : 0.5 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt)
Tolerance : 0.5 %
Resistance : 36 Ohms
Package / Case : 1210
Parameters:
Technical/Catalog InformationERA-14HD360U
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms36.0
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case1210 (3225 metric)
PackagingCut Tape (CT)
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient±50ppm/°C