ERA-14HD680U
Thin Film Resistors - SMD Thin Film Resistor Chip12101/4W 0.5%
product image
ERA-14HD680U Picture
SeekIC No. : 001420366 Detail
ERA-14HD680U: Thin Film Resistors - SMD Thin Film Resistor Chip12101/4W 0.5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERA-14HD680U
Quick Details
Resistance : 68 Ohms Tolerance : 0.5 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / C Package / Case : 1210 (3225 metric)
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt) Series : ERA
Voltage Rating : 150 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L x 0.6 mm H
Description
Packaging :
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 150 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt)
Tolerance : 0.5 %
Resistance : 68 Ohms
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Temperature Coefficient : 50 PPM / C
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L x 0.6 mm H
Series : ERA
Parameters:
Technical/Catalog InformationERA-14HD680U
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms68.0
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±0.5%
CompositionThin Film