ERA-2AEB2101X
Thin Film Resistors - SMD Thin Film Resistor,Chip,0402,1/16W, 0.1% 2.1Kohm, 0.1%, 7 Reel STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERA-2AEB2101X Picture
SeekIC No. : 001430593 Detail
ERA-2AEB2101X: Thin Film Resistors - SMD Thin Film Resistor,Chip,0402,1/16W, 0.1% 2.1Kohm, 0.1%, 7 Reel STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERA-2AEB2101X
Quick Details
Resistance : 2.1 KOhms Tolerance : 0.1 %
Package / Case : 0402 Power Rating : 62.5 mWatts
Packaging : Reel - 7 in
Description
Temperature Coefficient :
Series :
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Dimensions :
Tolerance : 0.1 %
Packaging : Reel - 7 in
Power Rating : 62.5 mWatts
Package / Case : 0402
Resistance : 2.1 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERA-2AEB2101X
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms2.10K
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.1%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient±25ppm/°C