ERA-2AEB221X
Thin Film Resistors - SMD 220 OHM .1% 25PPM
product image
ERA-2AEB221X Picture
SeekIC No. : 001433959 Detail
ERA-2AEB221X: Thin Film Resistors - SMD 220 OHM .1% 25PPM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERA-2AEB221X
Quick Details
Resistance : 220 Ohms Tolerance : 0.1 %
Package / Case : 0402 Power Rating : 62.5 mWatts
Packaging : Reel - 7 in
Description
Temperature Coefficient :
Series :
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Dimensions :
Tolerance : 0.1 %
Resistance : 220 Ohms
Packaging : Reel - 7 in
Power Rating : 62.5 mWatts
Package / Case : 0402
Parameters:
Technical/Catalog InformationERA-2AEB221X
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms220
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.1%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient±25ppm/°C