ERA-2AEB2371X
Thin Film Resistors - SMD 2.37K OHM .1% 25PPM
product image
ERA-2AEB2371X Picture
SeekIC No. : 001427735 Detail
ERA-2AEB2371X: Thin Film Resistors - SMD 2.37K OHM .1% 25PPM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERA-2AEB2371X
Quick Details
Resistance : 2.37 KOhms Tolerance : 0.1 %
Package / Case : 0402 (1005 metric) Power Rating : 62.5 mWatts
Series : ERA-2AEB Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel - 7 in
Dimensions :
Tolerance : 0.1 %
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Packaging : Reel - 7 in
Power Rating : 62.5 mWatts
Series : ERA-2AEB
Resistance : 2.37 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERA-2AEB2371X
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms2.37K
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.1%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient±25ppm/°C