ERJ-6GEYJ625V
Thick Film Resistors - SMD 0805 6.2Mohms 5% Tol
product image
ERJ-6GEYJ625V Picture
SeekIC No. : 001370677 Detail
ERJ-6GEYJ625V: Thick Film Resistors - SMD 0805 6.2Mohms 5% Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-6GEYJ625V
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 6.2 MOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt) Temperature Coefficient : - 400 PPM / C, + 150 PPM / C
Series : ERJ Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric) Voltage Rating : 150 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Packaging : Reel
Series : ERJ
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Voltage Rating : 150 Volts
Temperature Coefficient : - 400 PPM / C, + 150 PPM / C
Resistance : 6.2 MOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-6GEYJ625V
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms6.20M
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThick Film
Temperature Coefficient-400/+150ppm/°C