ERJ-S14F4422U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 1210 1%, 44.2Kohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-S14F4422U Picture
SeekIC No. : 001369568 Detail
ERJ-S14F4422U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 1210 1%, 44.2Kohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S14F4422U
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 44.2 KOhms Tolerance : 1 %
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt) Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : ERJ-S Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1210 (3225 metric) Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Description
Packaging :
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 200 Volts
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Series : ERJ-S
Resistance : 44.2 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S14F4422U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms44.2K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case1210 (3225 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThick Film