ERJ-S1DJ473U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2010 5%, 47K ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-S1DJ473U Picture
SeekIC No. : 001366963 Detail
ERJ-S1DJ473U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2010 5%, 47K ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S1DJ473U
Quick Details
Resistance : 47 KOhms Tolerance : 5 %
Packaging :
Tolerance : 5 %
Resistance : 47 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S1DJ473U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms47.0K
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±5%
CompositionThick Film
Temperature Coefficient±100ppm/°C