ERJ-S1DJ511U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2010 5%, 510 ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-S1DJ511U Picture
SeekIC No. : 001359993 Detail
ERJ-S1DJ511U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2010 5%, 510 ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S1DJ511U
Quick Details
Resistance : 510 Ohms Tolerance : 5 %
Packaging :
Tolerance : 5 %
Package / Case : 2010 (5025 metric)
Resistance : 510 Ohms
Series : ERJ-S
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S1DJ511U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms510
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±5%
CompositionThick Film
Temperature Coefficient±100ppm/°C