ERJ-S1TF1001U
RES ANTI-SULFUR 1K OHM 1% 2512
product image
ERJ-S1TF1001U Picture
SeekIC No. : 003894220 Detail
ERJ-S1TF1001U: RES ANTI-SULFUR 1K OHM 1% 2512
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S1TF1001U
Quick Details
Series: ERJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Processor Series : LM3S9B95 Resistance (Ohms): 1k
Power (Watts): 1W Composition: Thick Film
Features: Anti-Sulfur Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1% Package / Case: 2512 (6432 Metric)
Size / Dimension: 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) Height: 0.028" (0.70mm)
Number of Terminations: 2
Description
Series: ERJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Resistance (Ohms): 1k
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1%
Height: 0.028" (0.70mm)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Anti-Sulfur
Power (Watts): 1W
Package / Case: 2512 (6432 Metric)
Size / Dimension: 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S1TF1001U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms1.00K
Power (Watts)1W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case2512 (6432 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThick Film