ERJ-S1TF10R0U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 10ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-S1TF10R0U Picture
SeekIC No. : 001369075 Detail
ERJ-S1TF10R0U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 10ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S1TF10R0U
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 10 Ohms Tolerance : 1 %
Power Rating : 1 Watt Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : ERJ-S Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 2512 (6432 metric) Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Description
Packaging :
Resistance : 10 Ohms
Power Rating : 1 Watt
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 200 Volts
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Package / Case : 2512 (6432 metric)
Series : ERJ-S
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S1TF10R0U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms10.0
Power (Watts)1W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case2512 (6432 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThick Film