ERJ-S1TF1400U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 140ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-S1TF1400U Picture
SeekIC No. : 001357509 Detail
ERJ-S1TF1400U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 140ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S1TF1400U
Quick Details
Resistance : 140 Ohms Tolerance : 1 %
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Resistance : 140 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S1TF1400U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms140
Power (Watts)1W
Tolerance±1%
CompositionThick Film