ERJ-S1TF1470U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 147ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-S1TF1470U Picture
SeekIC No. : 001352057 Detail
ERJ-S1TF1470U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 147ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S1TF1470U
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 147 Ohms Tolerance : 1 %
Power Rating : 1 Watt Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : ERJ-S Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 2512 (6432 metric) Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Description
Packaging :
Power Rating : 1 Watt
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 200 Volts
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Resistance : 147 Ohms
Package / Case : 2512 (6432 metric)
Series : ERJ-S
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S1TF1470U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms147
Power (Watts)1W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case2512 (6432 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThick Film