ERJ-S1TF1472U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 14.7Kohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-S1TF1472U Picture
SeekIC No. : 001354905 Detail
ERJ-S1TF1472U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 14.7Kohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S1TF1472U
Quick Details
Resistance : 14.7 KOhms Tolerance : 1 %
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Package / Case : 2512 (6432 metric)
Resistance : 14.7 KOhms
Series : ERJ-S
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S1TF1472U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms14.7K
Power (Watts)1W
Tolerance±1%
CompositionThick Film