ERJ-S1TF1503U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 150Kohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-S1TF1503U Picture
SeekIC No. : 001353632 Detail
ERJ-S1TF1503U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 150Kohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S1TF1503U
Quick Details
Resistance : 150 KOhms Tolerance : 1 %
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Resistance : 150 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S1TF1503U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms150K
Power (Watts)1W
Tolerance±1%
CompositionThick Film