ERJ-12NF1151U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Resistor,1812, 1/2W 1% 1.15Kohm, 7 inch reel STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-12NF1151U Picture
SeekIC No. : 001359204 Detail
ERJ-12NF1151U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Resistor,1812, 1/2W 1% 1.15Kohm, 7 inch reel STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-12NF1151U
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 1.15 KOhms Tolerance : 1 %
Power Rating : 750 mWatts (3/4 Watt) Series : ERJ
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1812 (4532 metric)
Voltage Rating : 200 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Packaging : Reel - 7 in
Description
Temperature Coefficient :
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Tolerance : 1 %
Series : ERJ
Power Rating : 750 mWatts (3/4 Watt)
Packaging : Reel - 7 in
Resistance : 1.15 KOhms