ERO-S2PHF23R7
Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
product image
ERO-S2PHF23R7 Picture
SeekIC No. : 001624003 Detail
ERO-S2PHF23R7: Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERO-S2PHF23R7
Quick Details
Resistance : 23.7 Ohms Tolerance : 1 %
Packaging :
Tolerance : 1 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt)
Termination Style : Axial
Resistance : 23.7 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERO-S2PHF23R7
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms23.7
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±1%
Lead StyleThrough Hole
CaseAxial
PackagingTape & Box (TB)
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient±50ppm/°C