ERO-S2PHF3002
Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
product image
ERO-S2PHF3002 Picture
SeekIC No. : 001601527 Detail
ERO-S2PHF3002: Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERO-S2PHF3002
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 30 KOhms Tolerance : 1 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt) Voltage Rating : 500 Volts
Temperature Coefficient : 50 PPM / C Termination Style : Axial
Dimensions : 1.7 mm Dia. x 3.2 mm L
Packaging :
Tolerance : 1 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt)
Termination Style : Axial
Voltage Rating : 500 Volts
Temperature Coefficient : 50 PPM / C
Resistance : 30 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERO-S2PHF3002
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms30.0K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±1%
Lead StyleThrough Hole
CaseAxial
PackagingCut Tape (CT)
CompositionMetal Film