ERO-S2PHF3R65
Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
product image
ERO-S2PHF3R65 Picture
SeekIC No. : 001624713 Detail
ERO-S2PHF3R65: Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERO-S2PHF3R65
Quick Details
Resistance : 3.65 Ohms Tolerance : 1 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt) Voltage Rating : 250 Volts
Temperature Coefficient : 50 PPM / C Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C Dimensions : 1.7 mm Dia. x 3.2 mm L
Description
Packaging :
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / C
Voltage Rating : 250 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Dimensions : 1.7 mm Dia. x 3.2 mm L
Resistance : 3.65 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERO-S2PHF3R65
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms3.65
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±1%
CompositionMetal Film