ERO-S2PHF4222
Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
product image
ERO-S2PHF4222 Picture
SeekIC No. : 001624558 Detail
ERO-S2PHF4222: Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERO-S2PHF4222
Quick Details
Resistance : 42.2 KOhms Tolerance : 1 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt) Voltage Rating : 250 Volts
Temperature Coefficient : 50 PPM / C Termination Style : Axial
Packaging :
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / C
Voltage Rating : 250 Volts
Resistance : 42.2 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERO-S2PHF4222
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms42.2K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±1%
CompositionMetal Film