ERT-D2FFL351S
350 OHM THERMISTOR
product image
ERT-D2FFL351S Picture
SeekIC No. : 004158109 Detail
ERT-D2FFL351S: 350 OHM THERMISTOR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERT-D2FFL351S
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : PCB and Cable Equalizer Series: ERT-D
Manufacturer: Panasonic Electronic Components Resistance in Ohms @ 25°C: 350
Resistance Tolerance: ±15% B Value Tolerance: -
B0/50: - B25/50: 3500K
B25/75: - B25/85: -
B25/100: - Operating Temperature: -30°C ~ 60°C
Power - Max: 400mW Length - Lead Wire: 1.18" (30.00mm)
Mounting Type: PCB, Through Hole Package / Case: Molded Disc
Description
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
B0/50: -
B25/75: -
B25/100: -
Mounting Type: PCB, Through Hole
Package / Case: Molded Disc
Packaging: Bulk
Series: ERT-D
Resistance Tolerance: ±15%
B Value Tolerance: -
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C
Power - Max: 400mW
Length - Lead Wire: 1.18" (30.00mm)
B25/50: 3500K
Resistance in Ohms @ 25°C: 350
Parameters:
Technical/Catalog InformationERT-D2FFL351S
VendorPanasonic - ECG
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C350
B25/503500K
B0/50-
Resistance Tolerance15%
B Value Tolerance-
Accuracy-
Power - Max400mW